Kristel Kukk

MINU LUGU

Tere, mina olen Kristel ja ma olen kogemusnõustaja. Nõustan lapse enneaegse sünni, lähedase inimese raske haiguse ja surma ning ka vägivaldse suhte (lapsepõlves ja nüüd) korral.

Olen 6-aastase poja ema, kes sündis ligi 4 kuud varem 25+3 rasedusnädalal. Miks laps nii vara tuli ei osanud mitte keegi mulle öelda. Lihtsalt hakkas sünnitegevus peale ja enam ei olnud midagi teha. Ma olin väga suures šokis, nutsin ja tundsin end väga üksikuna. Tundsin end abituna ja süüdi selles, et minu pärast oli mu laps sellises olukorras. Oma last nägin ma alles tema kolmandal elupäeval ja temaga koos haiglasse sain alles neljandal elukuul. Väga raske oli olla pojast nii kaua eemal.

Mõned aastad enne lapse sündi suri minu tollane elukaaslane vähi tõttu. Mäletan seda tohutult valu, kui elukaaslane sai diagnoosi. Sellele järgnes pikk ravi – oli rõõmu, oli kurbust. Ühel hetkel kui juba tundus, et kõik saab korda ja läheb paremaks.. Sattus ta haiglasse ja selgus, et on jäänud veel mõned päevad elada. Ma olin juures kui ta lahkus. See oli väga raske periood minu elus aga ma õppisin tegelema oma valuga.

Nüüd, neist kogemustest taastununa soovin pakkuda tuge ja mõistmist neile, kes seda vajavad, sest nendel hetkedel mina seda väga soovisin ja ka ise selles hetkes olles tajusin kui väga on abi inimesest, kes mind ära kuulas ja mõistis.

HARIDUS

2016 – ….        Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor       Personalijuhtimine

TÄIENDKOOLITUSED

2017    Muutustega kohanemine, Tartu Ülikool

2017    Vägivald lähisuhtes, Tartu Ülikool

2016    Esmaabikoolitus, Punane Rist

2014    Kogemusnõustajate baaskoolitus, Tartu Ülikooli Lastefond

TÖÖKOGEMUS

12.2013 – …                MTÜ Enneaegsed lapsed – juhatuse esimees

01.2017 – …                MTÜ Kogemuse Jõud –  kogemusnõustaja Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmajas

12.2014 – 11.2017       Swedbank AS – Kliendinõustaja

Võta ühendust!